pondělí, 31. července 2017

Je to zajímavý. Člověk si myslí, že to tady celou dobu píše výhradně z vlastní vůle, ale stačí triviální a dočasná překážka jako spadlé stránky a skoro to celé přestane.

Chci si vůbec psát dál veřejný online deníček?

Ale jo, v podstatě asi jo. Hlavně proto, že si opravdu bez toho blbě pamatuju co se kdy dělo a přijde mi občas dobrý si to připomenout.

A proč to čéče vlastně děláš veřejně, není ti to vlastně trochu blbý a nebojíš se, že to někdo jednou nějak použije proti tobě?

Blbý mi to není. Víc pro mě relevantních lidí mi řeklo, že jim to něco dává, tak proč ne. Nepíšu už tolik o pravdách a pravdičkách, ale třeba je v tom ještě něco jinýho. Byla doba, kdy mě tahle kázání jak se věci mají lákalo rozvíjet, ale dneska mi to přijde spíš banální a jako zbytečná písmenka. Třeba to na mě přijde ještě později.

Zneužití se taky tolik nebojím. Píšu to s tím, že to zůstane navěky na internetu, takže se snažím cenzurovat už při vzniku. Jasně, že zneužít se dá skoro všechno a už ten samotný sběr informací do vícerozměrného osobního profilu se pro některé účely počítá. Ale už tak nechávám mnohovrstvou online i offline stopu. A kam bychom to došli, žít a ohlížet se přitom pořád přes rameno. Takže v tomhle ohledu si taky zatím budu dělat co chci.

Takže asi jo. Nebudu tím trávit moc času, ale zatím jedeme dál.